Zajímáte se o novinky ze světa aut a motorů. Pak by jste neměli chybět v říjnu v Paříži. Čtvrtého října tam začíná jeden z nejvýznamnějších světových autosalonů.

Paris – Mondial de l’automobile 2014

Autosalon v Paříži se koná 4.10 – 19.10. 2014 na Výstavišti Porte de Versailles (francouzsky Parc des expositions de la porte de Versailles).

Historie pařížského autosalonu sahá až do roku 1901, kdy se konala na Grand Palais, v roce byla z kapacitních důvodů přesunuta na nynější místo.

Autosalon v Paříži se koná každé dva roky, střídá se s dalším významným autosalonem v německém Frankfurtu. Na autosalonu se očekává návštěva až miliónu návštěvníků.

Z českého pohledu bude významné představení nové Fabie a její konkurence Hyudai I20. Samozřejmě  zde nebude chybět žádná významná světová automobilka se svou novinkou nebo konceptem.

Vstupné na pařížský autosalon 2014

Cena vstupenky na jeden den je 14 euro. Vstupenku si můžete zakoupit přímo na místě nebo přes internet na adrese: www.mondial-automobile.com/en/visitors/buy-your-tickets/

Zájezd na autosalon

Paříž není až tak daleko, proto je možné vyrazit autem. Praha – Paříž je cca 1050 Km. Nebo lze využít žlutý autobus Student Agency, případně zakoupit letenku u nízkonákladové společnosti.

Nejpohodlnější je využití nabídek cestovních kanceláří a koupit si přímo zájezd. Nemusíme se o nic starat a máme zajištěno i ubytování. Zde je jen z tipů na zájezd na pařížský autosalon spojený s prohlídkou Paříže:

Autosalon Paříž 2014

Hotel: hotel řetězce F1
Termín: 8.10. – 12.10.2014
Nástupní místa:
Praha, Plzeň
Doprava Autobus
Strava: snídaně
Cena: 5 290 Kč

Rezervace: zájezd na na Pařížský autosalon si zarezervujte zde: www.bit.ly/autosalon_pariz

Program zájezdu:

1. den
(st): Odjezd z v Prahy ve večerních hodinách (19:00).  Cesta mikrobusem vede přes Plzeň a Rozvadov. Celkem trvá cca 12 hodin včetně přestávek.

2. den
(čt): ….příjezd do Paříže v dopoledních hodinách.

První den v Paříži je věnován její prohlídce.  Projížďka městem: Bastila, Rue Rivoli, Královský palác, Louvre, Concorde, Chapms Elysées, Vítězný oblouk, Trocadero, Tour Eiffel. Výstup na Eiffelovku, pěší prohlídka města – od Invalidovny přes Place Concorde, Madeleine, Opera, Place Vendome. Fakultativně podvečerní projížďka lodí po Seině. Odjezd do hotelu, nocleh.

3. den
(pá): snídaně, Autosalon, nocleh

4. den
(so): snídaně, Autosalon, v podvečer odjezd do ČR
5. den
(ne): příjezd v dopoledních hodinách

V ceně zájezdu je doprava klimatizovaným mikrobusem, 2x nocleh v hotelu F1 – třílůžkové pokoje, technický doprovod.

Vstupenky je možné objednat společně se zájezdem nebo samostatně na webu autosalonu ( odkaz je výše ). Kompletní přehled zájezdu.

úvodní foto: Nan Palmero (flickr)