Jak ušetřit na povinném ručení

Základem je výběr správné pojišťovny. Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven nabízející povinné ručení, vyberte si to nejvýhodnější.

⇒Cenu pojištění může také ovlivnit Váš věk, mladší řidiči patří mezi více rizikové a proto mají vyšší sazbu pojištění a naopak.

⇒Řídíte bez nehod, můžete se těšit na zvýhodnění.

⇒Jakou si vyberete frekvenci plateb? U většiny pojišťoven platí, že roční frekvence plateb znamená nižší cenu pojistného než frekvence čtvrtletní nebo měsíční.

Online srovnání povinného ručení 13 pojišťoven v ČR.

Můžete ušetřit až 64 % z ceny povinného ručení. Vyplňte jednoduchý formulář si mohou zájemci o povinné ručení porovnat konkrétní nabídky.

 

Po vyplnění tohoto formuláře se Vám výsledky porovnání povinného ručení zobrazí během chvilky. Po porovnání povinného ručení si výsledné nejlevnější povinné ručení 2015 rovnou objednáte a začnete šetřit.

Co je povinné ručení

Povinné ručení = pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, slouží k úhradě škod způsobených motorovým dopravním prostředkem. Je vázané přímo na konkrétní vozidlo, nikoliv na jeho řidiče.

Povinné pojištění, jak je zřejmé i z názvu je zákonem dané, je zkrátka povinné.  Řídí se zákonem č. 168/1999 Sb.

Povinné ručení musí mít sjednané každé vozidlo používané na veřejných komunikacích.

Povinné ručení slouží k úhradě škod způsobených provozovatelem vozidla druhým osobám, například:

  • škody na majetku
  • náklady spojené s jeho právním zastoupením u soudu
  • náklady spojené s léčbou zraněného

Co se z povinného ručení nehradí? Z povinného ručení se nehradí mimo jiné škody způsobené na vlastním vozidle viníka nehody.

Chcete mít svůj vůz kompletně zabezpečen? Sjednejte si také havarijní pojištění.

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením ( pojištění odpovědnosti z provozu vozidl ) a havarijním pojištěním si přečtěte v článku: Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním.