Koukám do kalendáře a na teploměr, a dá se říci, že už je čas. Ano, dnes začíná druhý říjnový týden a rychle se blíží zimní motoristická sezona a 1. listopad. Pro motoristy to znamená přezouvání.

Povinnost používat zimní pneumatiky upravuje zákon. Zimní pneumatiky jsou v České republice podle zákona č. 133/2011 Sb. o provozu na pozemních komunikacích povinné od 1. listopadu do 31. března.

Tento zákon je platný pro všechna motorová vozidla na silnicích všech tříd, a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné dle počasí předpokládat, že tato situace v době provozu vozidla na komunikacích nastane.

Značky: zimní výbava

Značky: zimní výbava

Bez ohledu na počasí musí být zimní pneu na voze v daném termínu při jízdě na silnicích označených značkou Zimní výbava. Nejčastěji se s ní setkáme v Krkonoších a Krušných horách.
 

 
Máme pro vás připraveny tipy na zimní pneumatiky, vybrali jsme ty, které jsou jsou kvalitní a uspěly u Vás motoristů.

Top3 zimní pneumatiky

Barum Polaris 3

Model Polaris 3 nabízí dlouhou životnost a díky nízkému valivému odporu šetří spotřebu paliva. Potěší tedy nejen vaše auto, ale sníží i vaše finanční výdaje. Špičkové uspořádání dezénových bloků a lamel přispívá ke snadnému ovládání na mokré, zasněžené i namrzlé vozovce.

hodnocení z Heureky.cz: 87% ( perfektní, před 700 hodnocení )

barum-polaris-3 barum-polaris-3-stitek

Objednat Barum Polaris 3 >>

Continental ContiWinterContact TS 860

WinterContact TS 860 byla vytvořena převážně pro pokrytí poptávky v západní a střední Evropě, zaměřuje se tak na bezpečnou jízdu po mokré vozovce a náledí.  Výborné vlastnosti na mokré vozovce přisuzuje Continental převážně moderní směsi Cool Chilli s vysokým obsahem siliky. Nová směs zajišťuje stabilní chování materiálu pneumatiky i při velice nízkých teplotách, díky čemuž je zachována skvělá přilnavost na mokrých silnicích i za teplot pod bodem mrazu.

hodnocení z Heureky.cz: 97% ( perfektní, 3 recenze )

continental-contiwintercontact-ts-860 continental-contiwintercontact-ts-860-stitek

Objednat Continental ContiWinterContact TS 860 >> 

Goodyear UltraGrip 9

Velice očekávaná novinka Goodyear UltraGrip 9 od renovovaného výrobce pro následující zimní sezonu. Designově vychází ze svých předchůdců Ultra Grip 7 a 8, avšak s inovovanou směsí prodlužující kilometrový výkon a zlepšující parametry hodnot štítkování.

Nová pneumatika Goodyear UltraGrip  se opět vyznačuje vysokým záběrem na sněhu a ledu, zároveň vysokou jízdní stabilitou na mokru, nízkou hladinou akustického hluku a vysokým komfortem jízdy.

goodyear-ultragrip-9 goodyear-ultragrip-9-stitek

Objednat Goodyear UltraGrip >>

p.s. nezapomeňte před zimou zkontrolovat baterii, vyměnit správnou tekutinu do ostřikovačů a zkontrolovat zda máte sněhové řetězy a startovací kabely v kufru 🙂 Snad nebudou potřeba, ale nikdy nevíte, třeba pomůžete někomu jinému …