Konfigurace vozu – osobní vozy

Konfigurace vozů a autopotahů – vysvětlení pojmů

Každý vůz má svou vlastní konfiguraci a svou výbavu.

konfigurace vozu

konfigurace vozu

Dle této výbavy se upravují potahy, tak aby přesně seděly na sedačkách, kopírovaly jejich tvar a všechny funkce sedaček zůstaly nezměněné. vysvětleme si jednotlivé pojmy.

Varianta vozu

Varianta vozu – zde se vybírá jaký typ karoserie má vůz, u každého modelu jsou jen varianty, které mohou nastat.

  • kombi
  • sedan
  • 3. dv.  – 3 dveřová karoserie ( například Citigo )
  • 5. dv

Boční airbag

Boční airbag – bezpečnostní prvek. Autopotahy budou upraveny, pokud zvolíte Ano. Plná funkce airbagu zůstane zachována. Potahy jsou atestovány na použití pro sedačky s bočním airbagem

Kapsy

Kapsy – na zadní straně předních opěradel mohou být našité kapsy nebo odkládací síťky. Pokud na sedačkách kapsy máte zvolte Ano. Potahy budou mít ve výšce kapsy zip a přístup do kapsy zůstane zachován.

Stolky

Stolky – na zadní straně předních opěradel mohou být přidělané plastové stolky. Pro zachování funkce označte Ano, potah bude upraven.

Bederní opěrky

Bederní opěrky – funkce sedačky, v oblasti bederní páteře umožňuje pohodlnější nastavení sedačky. Pokud Ano, je z boku sedačky kolečko nebo páčka a seřízení.

Loketní opěrka – přední

Přední loketní opěrka je přidělaná z boku sedačky nebo je pod tímto pojmem označen odkládací panel mezi předními sedačkami. Volba Ano – součástí potahů bude i potah na loketní opěrku. Na kožené loketní opěrky se potah většinou nedává.

Loketní opěrka – zadní

Zadní loketní opěrka je výklopný panel ze zadního opěradla. Pokud máte zadní loketní opěrku zadejte volbu Ano, potah na tuto část opěradla bude upraven a sklápění a použití zadní loketní opěrky zůstane zachováno.

Vak na lyže

Vak na lyže neboli skivak je součást zadní loketní opěrky. Loketní opěrka se sklopí dopředu a dále jde odklopit plastový kryt a vznikne otvor do kufru. Takto můžeme přepravovat dlouhé předměty, například lyže.

Sportovní sedačky

Sportovní sedačky jsou většinou dodávány ve speciální paketech nebo nadstandardní výbavě vozu. Mají odlišný tvar od standardně dodávaných sedaček a tzv. větší boční vedení.

Isofix

Isofik je prvek pasivní bezpečnosti. Systém Isofix slouží k uchycení dětské autosedačky, která je tím systémem vybavena. Na sedačce v autě je tato možnost označena štítkem. Většinou je na zadních sedačkách mezi sedákem a opěradlem.

Dělení zadního opěradla

Zadní opěradlo může být dělené nebo nedělené. Pokud je dělené můžeme jednu jeho část sklopit nezávisle na druhé části. Toto dělení je většinou v poměru 2/3 velikosti  a 1/3 velikosti opěradla. Pokud je opěradlo nedělené, při odklápění se sklopí opěradlo najednou po celé délce vozu. Vozy Yeti a Roomster mají vzadu tři samostatné sedačky – dělení je tedy  1+1+1.

Dělení zadního sedáku

Zadní sedák ( sedací část zadních sedaček ) může být dělený nebo nedělený. Pokud je dělený můžeme jednu jeho část odklopit nezávisle na druhé části. Toto dělení je většinou v poměru 2/3 velikosti  a 1/3 velikosti sedáku. Pokud je sedák nedělený, při odklápění se sklopí sedák najednou po celé délce vozu. Vozy Yeti a Roomster mají vzadu tři samostatné sedačky – dělení je tedy  1+1+1.

Stolek – zadní prostř. op.

Stolek na zadní části zadního prostředního opěradla. Může být u vozů Yeti nebo Roomster. Na zadním prostředním opěradlo je zezadu plast, který můžeme po sklopení použít jako odkládací stolek.

Sklopná sedačka spolujezdce

U sedačky spolujezdce může být funkce sklopení. Opěradlo lze sklopit vodorovně dopředu. Tato funkce umožňuje snadnější převážení delší rozměrných věcí.