Volkswagen Golf jako nejprodávanější auto pololetí 2016, proč si lidé toto německé auto kupují? Pojďme se na něj podívat. Pro spousty lidí kupujících si  VW Golf hraje nejdůležitější roli především technologie a bezpečnost.

U modelu VW Golf si také můžete vybrat z různých karosářských a sportovně laděných variant:

 • Golf
 • Golf GTD
 • Golf GTI
 • Golf GTE
 • Golf Variant
 • Golf Sportsvan
Naftové motory u VW Golf jsou inovativní a úsporné ! 

Díky technologii vstřikování paliva Common Rail zajišťují motory TDI maximální sílu při minimální spotřebě paliva.

TDI motory se vyznačují hospodárností, nízkými emisemi, velkou tažnou silou a velmi vysokým výkonem. Navíc mají velmi kultivovaný a příjemný chod.

Benzínové motory u VW Golf jsou inteligentní a s přímým vstřikováním ! 

Inovativní benzinové motory se vyznačují vysokým výkonem při nízké spotřebě paliva.

Přestože tyto motory mají malý zdvihový objem, vyvíjejí výkon, jaký byl v minulosti vyhrazen pouze motorům s mnohem větším objemem válců.

Po motorech nyní něco k již zmiňované inovativní bezpečnostní výbavě, která zajišťuje spolehlivým a dokonale promyšleným způsobem pocit bezpečí při každé jízdě.

ceny-vw-golf

Aktuální ceník VW Golf – platný od 1.7.2016 ( ceny se mohou změnit)

Ochrana cestujících, která se stará o komplexní ochranu.

Sofistikovaný systém ochrany cestujících vozu Golf chrání řidiče a spolujezdce prostřednictvím čelních, bočních a hlavových airbagů a také optimalizovaných bezpečnostních opěrek hlavy. U řidiče se navíc také objevil nový kolenní airbag

Proaktivní systém ochrany cestujících, který se stará o větší ochranu v případě vážných nehod.

Proaktivní systém ochrany cestujících (PreCrash) reaguje sekundy před nárazem tím, že napne bezpečnostní pásy a připraví brzdy na nouzové brzdění. Aby karoserie vozu byla co nejvíce stabilní a aby hlavové a boční airbagy měly co největší účinnost, systém automaticky zavře boční i střešní okna.

Multikolizní brzda, která se stará o omezení škody.

Pro snížení počtu nehod vyvinul Volkswagen inovativní brzdný systém tzv. Multikolizní brzdu. Tento brzdný systém je nedílnou součástí integrálního bezpečnostního systému a v případě srážky, kdy řidič nemůže zasáhnout do řízení, automaticky brzdí automobil.

Elektronika, která pomáhá

Dále také elektronická parkovací brzda, která nahrazuje páku ruční brzdy a snadno se ovládá prostřednictvím spínače na přístrojové desce. V neposlední řadě je zde zakomponován také systém „City“ nouzové brzdění, jakmile se nový Golf přiblíží příliš blízko k překážce, systém vůz automaticky zabrzdí.

 Elektronický stabilizační systém, který se stará o stabilitu vozu a může rozpoznat kritické jízdní situace, zajistit stabilní jízdní chování a při jízdě v zatáčkách může zabránit vybočení nebo smyku automobilu, je také jedním z nadstandardních vybavení vozu Golf.

Katalog o oblíbeném Golfu si stáhněte zde >> Katalog Volkswagen Golf 

Pro český trh se bude model dodávat s výbavou, která sériově například obsahuje:

 • 5-dvéřové provedení
 • automatickou klimatizaci Climatronic
 • 5″ dotykový displej
 • FM rádio
 • Slot na SD-kartu
 • palubní počítač
 • elektronickou parkovací brzdu vč. funkce auto-hold
 • systém start/stop
 • variabilní zavazadlový prostor

Stále si nejste jistí zda je VW Golf tím optimálním a pravým vozem zrovna pro vás? Určitě vás o tom přesvědčí i jeho krásný a originální vzhled a výbava.

Potřebujete potahy na sedačky na Vašeho nové auto VW Golf? Zde jsou, máme pro Vás kolekci přesných autopotahů: Autopotahy Volkswagen Golf

p.s. Výborný prodej vozů VW Golf se nezastavil ani ve druhé polovině roku. Po srpnu 2016 je Golf stále v čele prodejů osobních aut v Evropě. A do první pětky se dostala i boleslavská Škoda Octavia.

TOP 5 – nejprodávanější auta v Evropě – srpen 2016

 1. Volkswagen Golf
 2. Volkswagen Polo
 3. Ford Fiesta
 4. Opel Astra
 5. Škoda Octavia