skoda-fabia-combi

V sobotu 4. října se pro veřejnost otevírá významný a očekávaný Pařížský autosalon.

Autosalon Paříž 2014

termín 4-19.10 2014

Pařížský autosalon se koná pravidelně každé dva roky a světové automobilky ho využívají k přestavování svých novinek, určených zejména pro evropský automobilový trh a pro představení různých konceptů.

Letos je z českého pohledu nejvýznamnější představení nové generace Škody Fabie. Mladoboleslavská automobilka zde přestaví třetí generaci oblíbeného vozu ve dvou karosářských verzích: hatchback a kombi.

Škoda Fabia III

Škoda Fabia III

Z pohledu českého zákazníka bude také představení nové verze Hyundai I20, konkurenta Fabie, nebo nového Fordu Modeo, či nový Opel Corsa.

Z větší rodinných vozů určitě zaujmou: nový Ford Focus S MAX a nový Renault Espace.

A samozřejmě nesmím zapomenout na oficiální přestavení nové generace oblíbeného Volkswagenu Passat, na který ale již obchodníci berou před objednávky. Více o Passatu v článku: Nový Volkswagen Passat přichází.

Vstupné a doprava

Vstupné na autosalon stojí 14 eur (asi 400 korun), děti do deseti let mají vstup zdarma, mládež do 25 let platí osm eur.

Na autosalon se můžete vydat vlastní dopravou, z Prahy je to do Paříže cca 1000 km. Lze využít některou z nabídek na levné letenky nebo využijte nabídek cestovních kanceláří na zájezd do Paříže spojený s prohlídkou autosalonu.